google-site-verification=zdeblWRZKoq2yhhgz8ll1b4eEgt4frEzyql69CPhNe4

Pomozte společně s námi a Yoga house

malému Štěpánkovi

Pomozte společně s námi a Yoga house malému Štěpánkovi

Ve spolupráci s Yoga House v Brně jsme se rozhodli pomoci Štěpánkovi. Pomozte nám! Stačí, když budete v období od 21. června do 30. září 2019 darovat krevní plazmu v Cara Plasma Brno a společnost Cara Plasma s.r.o. daruje za každý úspěšný odběr v tomto období 10 Kč a celková finanční částka bude následně předána rodičům malého Štěpánka.

Štěpánek se předčasně narodil 26.3.2017 ve 27. týdnu těhotenství a vážil pouze 940 g a měřil 36 cm. Kvůli nezralým plícím po týdnu prodělal respirační selhání a zůstal v křeči utlumený léky. Rodičům nezbývalo než doufat a věřit, že se jeho stav zlepší. V porodnici strávili dlouhé 4 měsíce. Zástavy dechu rodině komplikují život i nadále a péče o Štěpánka vyžaduje být 24 hodin v pohotovosti. I ve spánku je Štěpánek pod neustálou kontrolou saturačního čidla. Tohle všechno způsobilo hypoxii mozku, která ho omezuje v pohybu a vlastně ve všem, co se učí zdravé děti automaticky. Má také problém se sluchem, v čemž mu pomáhají sluchadla. Rodiče s ním cvičí Vojtovu metodu, kombinují to s bobath konceptem, cviky na balonu a na různých rehabilitačních pomůckách.

 

 

I přesto  všechno, co mu bylo ,,naděleno,, je to veselý usměvavý kluk, který miluje pohádky, chvilky divočení a poznávání všeho kolem. Každý den bez dechových potíží je pro rodiče velké štěstí. Mají za sebou dva pobyty v léčebně pohybových poruch v Boskovicích. Vyzkoušeli také  intezivní 14ti denní rehabilitaci s oblečkem theratogs v ARCADĚ – Ostrava a Hranicích na Moravě. Během léta Štěpánka čeká další 14ti denní rehabilitace v Hranicích. Na podzim by chtěli vyzkoušet pobyt v Klimkovicích. Přestože je Štěpánek stále ležící, po každém léčebném pobytu je vidět pokrok, ať už v motorice, povolení křečí, anebo po psychické stránce. Pobyty v rehabilitačních centrech a věci s tím spojené jsou finančně náročné a nehradí je pojištovny.

 

Darováním krevní plazmy pomůžete nejen malému Štěpánkovi, ale i tisícům vážně nemocných pacientů, jenž jsou závislí na pomoci dobrovolných dárců. Právě díky nim je totiž možné vyrobit léky, které umožní nemocným žít i nadále plnohodnotným životem.

 

Děkujeme za jakoukoliv pomoc.