google-site-verification=zdeblWRZKoq2yhhgz8ll1b4eEgt4frEzyql69CPhNe4

Paní Eva celý život pomáhala ostatním. Teď potřebuje pomoc ona. Zapojíte se? 

Paní Eva celý život pomáhala ostatním. Teď potřebuje pomoc ona. Zapojíte se? 

Pomůžete s námi paní Evě zaplatit domácí asistenční péči, aby mohla žít a dožít doma? Přijďte v období 12. 8. do 31. 10. 2019 darovat krevní plazmu. A my paní Evě za každý Váš odběr přispějeme.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Pečovatel se společnost Cara Plasma s.r.o. rozhodla pomoci paní Evičce, která žije v malém pražském bytě a ke svému životu nutně potřebuje pomoc druhé osoby – asistenta, na kterého jí ale peníze schází. Když přijdete v období od 12. 8. do 31. 10. 2019 darovat krevní plazmu, budete součástí tohoto charitativního projektu.

Za každý úspěšný odběr krevní plazmy dostane paní Eva od společnosti Cara Plasma 10 Kč na zaplacení asistenční péče a i Vy se můžete do pomoci zapojit. Každých 130 Kč, darovaných do sbírkové kasičky na recepci, totiž znamená pro paní Evu 1 hodinu času s asistentem. A když vložíte celou svou náhradu ve výši 600 Kč, darujete paní Evě krásných 5 hodin asistenční péče!

Vaše dárcovství tedy pomůže dvakrát. Jak nemocným pro které jsou léky z krevní plazmy životně důležité, tak přímo paní Evě, která se bez pomoci asistenta neobejde.

Děkujeme Vám, že pomáháte s námi. Registraci na odběr plazmy můžete udělat zde.

Jaký je příběh paní Evy?

Se zdravím jsem bojovala odjakživa. Narodila jsem se totiž s velmi silným astmatem, téměř při každém pohybu jsem se dusila. K tomu jsem si ve 3 letech zlomila pravou ruku, která špatně srostla. Od té doby ji mám méně pohyblivou.

Tyto hendikepy mi nejen zabraňovaly například sportovat, ztěžovaly můj život na velmi zásadní úrovni. Když mi bylo 18 let, byl mi nabídnut invalidní důchod. Odmítla jsem. Nechtěla jsem celý život strávit jako invalida. Chtěla jsem se s tím raději naučit žít jako normální člověk. A povedlo se. Doktoři vždy říkali, že se mi daří osud překonávat jen díky mé houževnaté povaze.

Šla jsem na obchodní akademii a podařilo se mi vystudovat i vysokou školu ekonomickou. Kancelářská práce se zdála být ideální odpovědí na má omezení a tak jsem až do svých 70 let mohla poctivě pracovat.

V jiných oblastech života to bylo náročnější. Už na vysoké škole jsem potkala svého budoucího manžela, se kterým mám syna. Od jeho 7 let jsem s ním však zůstala sama, muž nás opustil. Dokázala jsem tím projít jen díky pomoci mých rodičů. V mých 37 letech však maminka zemřela.

Přestože byl můj život náročný a komplikovaný, nacházela jsem největší radost v práci pro druhé lidi. Založila jsem Svaz postižených civilizačními chorobami pro Prahu 2 a celých 17 let jsem svaz řídila. Také jsem vedla klub důchodců. Žila jsem zkrátka pro společnost a pro druhé.

Bohužel se však v posledních 20 letech razantně zhoršují mé zdravotní potíže. Prodělala jsem operaci kyčelního klubu a kolena. Mám artrózu, která mi způsobuje velké bolesti. Abych je dokázala snášet, musím si sama hradit účinné léky a injekce. Dnes už zvládnu popojít jen několik kroků s pomocí chodítka, jinak využívám elektrický vozík. Bydlím sama v malé panelákové garsonce, takže je to poměrně náročné. Jsem zkrátka odkázána na pomoc pečovatelské služby a asistentů.

Až doposud jsem se vždy snažila vše zvládnout sama. Ale nedá se nic dělat, mé životní úspory byly již vyčerpány a přitom potřebuji stále víc pomoci. Nízký důchod a sociální příspěvek zkrátka na zaplacení všech nezbytných výdajů nestačí.

Nevěděla jsem, co si počnu, ale díky Nadačnímu fondu Pečovatel jsem pocítila naději.

V těchto dnech trávím skoro celé dny na lůžku a mám mnoho času na přemýšlení. Často rozjímám o životě a jsem ráda, že jsem se nikdy nevzdala, ač to bylo kolikrát velmi těžké. Nežádala jsem jiné lidi o finanční ani jinou pomoc. Přesto jsem nyní došla do stádia, kdy zřejmě nemohu jinak.

Proto budu velmi vděčná za jakoukoliv Vaši pomoc, abych mohla v pokoji doma dožít těch několik let, které mi ještě zbývají.

Moc děkuji.

Eva